Menu

Przewodnik zdrowia.

Dogłębny, łatwy w uzyciu przewodnik,dla wszystkich grup wiekowych,który promuje naturalne zdrowie i dobre samopoczucie od stóp do głów Na.blogu znajdziesz wskazówki dotyczące stylu życia, odżywiania, leczenia naturalnymi metodami bez chemii, róznych chorób i zaburzeń oraz porady dotyczące zdrowego odżywiania i koniecznej suplementacji. Znajdziesz na blogu wiele starodawnych recept ziolowych i mnóstwo ciekawostek medycznych..

POD LUPĄ - NAPADY GORĄCA CZĘŚĆ II

3mako123

Witaj,

W to , że  hormony pomagają wielu kobietom w starzeniu się, pod warunkiem, ze cierpią one  rzeczywiście na typowe dolegliwości klimakterium, nikt nie wątpi.

Wezmy jeszcze raz pod lupę ataki gorąca, które prawdopodobnie są najbardziej uciążliwe dla kobiet pracujących zawodowo, ponieważ są to objawy najtrudniejsze do ukrycia. Przy zastosowaniu hormonów częstosć oraz intensywność tych napadów zmniejsza sie  o około siedemdziesiąt procent ; potwierdzaja to liczne badania. 

Trzeba też dodać , że placebo tez pomaga. Nie w takim stopniu jak hormony, ale częstotliwosć i intensywnośc dolegliwości zmniejsza sie o połowę w efekcie zażywania pigułek pozbawionych działania. To kolejny dowód na to, że klimakterium to nie tylko proces cielesny, regulowany wyłącznie przez hormony, ale , że uczestniczy w nim w dużym stopniu psychika.

W ciągu minionych lat nieustannie poszerza się obszar dobroczynnego działania hormonów. 

Widać to przede wszystkim w sferze reklamy. Początkowo terapia hormonalna miała uśmierzać wyłącznie typowe dolegliwości towarzyszące okresowi przekwitania, potem zaczęto  mówić o hormonach jako cudownym środku anti-aging, niczym o studni wiecznej młodości / na co zresztą nie istnieją żadne dowody / a w końcu hormony mają zapobiegać wszystkim  możliwym pózniejszym chorobom i ułomnościom starczym ; osteoporozie, chorobie zwyrodnieniowej stawów, demencji, chorobie Alzheimera, oraz schorzeniom serca i układu krążenia.

Rzeczywisty pozytywny efekt udowodniono jedynie w przypadku kobiet zagrożonych osteoporozą.

CZY ZATEM NALEŻY HORMONY ODSTAWIĆ, CZY TEŻ NIE.?

Nie ma  jednej odpowiedzi na to pytanie. Kto nie ma żadnych problemów, nie potrzebuje łykać pigułek.

WSZYSCY POZOSTALI POWINNI SKONSULTOWAĆ SIĘ  Z LEKARZEM, CO W ICH PRZYPADKU BYŁOBY NAJLEPSZE- A NAWET ZASIĘGNĄĆ KONSULTACJI U KILKU RÓŻNYCH LEKARZY, BOWIEM STARSI PRZEDSTAWICIELE PROFESJI MEDYCZNEJ CHęTNIEJ ZALECAJĄ HORMONY NIŻ LEKARZE MŁODSI.

Z pewnością decydującym czynnikiem jest poziom indywidualnych dolegliwości, a w niektórych przypadkach hormony są  po prostu mniejszym złem

Warto też pomyśleć o rozwiązaniach alternatywnych.  Kwestia  czy preparaty roślinne  pomagają, to zapewne sprawa wiary, jeśli wziąć za podstawę doświadczenia moje i moich przyjaciółek..

Z pewnością pomocny może się okazać tryb życia i to należy zawsze i w każdym przypadku zalecać ,  zwłaszcza zważywszy na naszą  pełną pośpiechu i stresu codzienną egzystencję. Należy robic przerwy, wychodzić na powietrze, ruszać się- spacery i jogging dostarczają wiele krwi nie tylko mózgowi lecz także podbrzuszu, stymulują siły życiowe, chronią  przed tak znienawidzonym PRZYBIERANIEM NA WADZE,  pomagają także uniknąć kołatania serca, ataków gorąca i napadów potów, co w rozmowach ze mną  potwierdziło wiele kobiet.

Przede wszystkim sport najlepszą profilaktyką przed rakiem piersi, osteoporozą, demencją oraz chorobami serca i układu krążenia, a zatem jest dobry na wszystko, co budzi  nasze obawy  w związku z przyszłością. Lata przekwitania  nie są chorobą, lecz naturalnym w naszym, życiu procesem. Czasami wiąże się to  z trudnymi do zniesienia dolegliwościami, przede wszystkim wtedy, kiedy jest się nadmiernie obciążonym obowiązkami, jak to się zdarza nowoczesnym, podwójnie czy nawet potrójnie obciążonym kobietom.

© Przewodnik zdrowia.
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci